مدیریت حضور و غیاب کارمندان

بهترین روش برای مدیریت حضور و غیاب کارمندان

با توجه به این موضوع که چندین سال است کار به صورت دورکاری حتی در بین شرکت‌های معتبر نیز افزایش یافته، مدیران این شرکت‌ها به سیستمی نیاز دارند تا نحوه عملکرد این کارمندان دورکار را به صورت دقیق بررسی کنند...
با توجه به این موضوع که چندین سال است کار به صورت دورکاری حتی در بین شرکت‌های معتبر نیز افزایش یافته، مدیران این شرکت‌ها به سیستمی نیاز دارند تا نحوه عملکرد این کارمندان دورکار را به صورت دقیق بررسی کنند...

حضور و غیاب کارمندان یکی از قسمت‌های مهم هر کسب و کاری است که دغدغه اصلی آنان ارائه خدمات خوب برای مشتریان باشد. زیرا بدون داشتن یک سیستم حضور و غیاب نمی‌توان میزان وفاداری و کیفیت کار کارمندان را سنجید و این موضوع باعث می‌شود تا از میزان کیفیت ارائه شده به مشتریان کم شود. در این مقاله با توجه به این موضوع که چندین سال است کار به صورت دورکاری حتی در بین شرکت‌های معتبر نیز افزایش یافته، مدیران این شرکت‌ها به سیستمی نیاز دارند تا نحوه عملکرد این کارمندان دورکار را به صورت دقیق بررسی کنند تا بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهند؛ می‌خواهیم مزایای اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین را بیان کنیم تا شما به عنوان یک مدیر پیگیر بتوانید خدمات با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه دهید.

بهترین روش برای مدیریت حضور و غیاب کارمندان

امروزه با افزایش استفاده از سیستم‌های کامپیوتری در بسیاری از کارهای اداری، نقش اپلیکیشن‌های مناسب در اینگونه سیستم‌ها بسیار ضروری شده‌اند. در بین این اپلیکیشن‌های ضرور، اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین یکی از اولویت هاست. اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین نرم‌افزاری است که به شرکت‌ها و مدیران مجموعه های مختلف در هر زمینه کاری کمک می‌کند تا میزان بهره‌وری و زمان بندی نیروهای انسانی خود را مدیریت کنند. زمانی که یک مدیر می‌خواهد به کارمندان خود امتیاز دهد نمی‌تواند تنها با استفاده از میزان سخت کوشی آن فرد به او نمره دهد بلکه باید فاکتورهایی مانند سازگاری کارمند با قوانین آن شرکت یا مجموعه و فرهنگ سازمانی را نیز در نظر داشته باشد. بررسی ریز این جزئیات برای هر مدیری بدون استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب بسیار سخت است.

مزایای استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب

با در نظر گرفتن این موضوع که کنترل پرسنل در شرکت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین باید به شکلی طراحی شود که بتواند جواب‌گوی اینگونه نیازها باشد. اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین باید دارای پارامترهایی باشد تا بتواند تمامی نیازهای مدیریت شرکت را رفع کند. این پارامترها را در زیر برای شما بیان کردیم:

  • محاسبه میزان کارکرد پرسنل
  • ثبت غیبت
  • ثبت مرخصی کارمندان
  • ثبت ماموریت و اضافه کاری کارمندان
  • و…

تعریف مدیریت منابع انسانی

به محموعه اقداماتی که به جنبه‌هایی از فعالیت کارمندان بستگی داشته باشد، مدیریت منابع انسانی گفته می‌شود. از نمونه این اقدامات می‌توان به جذب کارمند، آموزش کارمندان، ارزیابی کارمندان، تشویق با استفاده از پاداش و فراهم نمودن محیط کاری سالم برای آن‌ها اشاره کرد. در شرکت‌های بزرگ ممکن است سمتی با عنوان مدیر منابع انسانی وجود داشته باشد که مدیریت وظایف گفته شده بر عهده او است. با این حال ممکن است در شرکت‌های کوچک این سمت وجود نداشته باشد و مدیر عامل شرکت وظایف مربوط به این بخش را به عهده بگیرد. 

مدیر منابع انسانی در شرکت‌ها جزو مدیران ستادی محسوب می‌شوند. همچنین مدیران منابع انسانی در حوزه منابع انسانی در زمینه استخدام کردن، آموزش دادن، ارزیابی عملکرد، تعیین میزان حقوق، ارتقا و غیره مدیران دیگر را مشاوره و یاری می‌کنند.

چرا شرکت‌ها عملکرد کارکنان را ارزیابی می‌کنند؟

با توجه به این‌که شرکت‌ها بودجه محدودی برای دادن پاداش به کارمندان خود دارند، ارزیابی عملکرد آن‌ها می‌تواند کمک کند که به چه کسانی این پاداش‌ها و جوایز تعلق بگیرد. اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین تایمیت مسیری را برای شرکت‌ها نشان می‌دهد تا کارمندانی را که به رشد بیشتر شرکت کمک کرده‌اند، مشخص کنند و بر طبق آن به کارمندان برتر خود پاداش دهند. 

اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین به مدیران شرکت‌ها کمک می‌کند تا از طریق آموزش‌ها و افزایش مسئولیت‌ها که بر طبق اساسنامه آن شرکت است برنامه‌ای را برای بهبود نحوه عملکرد کارمندان ایجاد کنند. مدیران شرکت‌ها می‌توانند با ارزیابی عملکرد کارمندان خود کاستی و نقاط ضعف آنان را مشخص و برای رفع آن اقدام کنند. درواقع ارزیابی عملکرد فرایندی است که توسط آن سازمان‌ها عملکرد کارکنان را بر اساس استانداردهای از پیش تعیین شده ارزیابی می‌کنند. هدف اصلی ارزیابی‌ها کمک به مدیران به طور مؤثر در شرکت‌ها و استفاده از منابع انسانی و در نهایت بهبود بهره‌وری سازمان است…