۱۵ نشانه که کارمند جدید مناسب کار در نظر گرفته شده نیست!

اندازه‌گیری دقیق میزان تناسب یک کارجو با موقعیت شغلی در دسترس در شرکت شما می‌تواند کار پیچیده‌ و سختی باشد. گاهی اوقات کارجوهایی که در مصاحبه عالی به نظر می‌رسند بعد از استخدام و شروع کار آنطور که از آنها انتظار می‌رفت عمل نمی‌کنند. در این شرایط قبل از اینکه کارمند جدید به کل تیم آسیب برساند، باید برای کشف و اصلاح مشکل اقدام کنید.

برای تشخیص اینکه کارمندی مناسب موقعیت شغلی هست یا نه، اعضای شورای کارآفرینان جوان امریکا(YEC) تحقیقی را برگزار کرد و از اعضای خود درباره نشانه‌های عدم موفقیت‌آمیز بودن یک استخدام پرسید. این ۱۵ نشانه از پاسخ‌هایی که این اعضا ارائه کرده‌اند استخراج شده است.

با دیدن نشانه‌های زیر باید فکر چاره باشید:

۱. وجود مشکل در برقراری ارتباط با دیگر اعضای تیم

ارتباطات بسیار مهم است. اگر احساس می‌کنید اوضاع به خوبی پیش نمی‌رود، منتظر نمانید و بررسی را شروع کنید. در اکثر موارد احتمالا مشکل اساسی وجود ندارد و می‌توانید به راحتی این مشکل را حل کنید. با کارمند جدید صحبت کنید و از او بازخورد بگیرید. از سوال کردن و گوش دادن به حرف‌های آن‌ها نترسید.

۲. یادداشت‌برداری نکردن

عدم یادداشت‌برداری کارمند جدید از آموزش‌هایی که به او ارائه می‌دهید یک نشانه مهم است. هیچ‌کس نمی‌تواند همه‌چیز را حفظ کند. اگر کارمند جدید یادداشت‌برداری نکند همکارانش تا مدت‌ها باید به سوالات او پاسخ دهند.

۳. سوال نپرسیدن

وقتی کسی هیچ سوالی نمی‌پرسد کاملا واضح است که اصلا با موضوع درگیر نشده است و یا از مطلب عنوان شده چیزی متوجه نشده است.

۴. نداشتن اشتیاق زیاد برای یادگیری

عدم وجود اشتیاق نشانه‌ای است که به راحتی به شما نشان می‌دهد که کارمند جدید می‌تواند در تیم شما موثر باشد یا نه. اگر این اشتیاق را در کارمند جدید نمی‌بینید بهتر است به این فکر کنید که چطور خیلی دوستانه و صمیمی به همکاری خود پایان دهید.

۵. نپذیرفتن بازخوردها

اگر کارمند جدید بازخوردها را به راحتی نمی‌پذیرد، این یک نشانه است سعی کنید در طول دوره آموزشی به برطرف کردن این مشکل بپردازید.

۶. عدم تطابق با فرهنگ سازمان

یکی از بزرگترین نشانه‌ها این است که کارمند جدید با فرهنگ سازمانی همراه نباشد. مثلا اگر تیم شما از افراد مستقلی تشکیل شده که کارها را خودشان مدیریت می‌کنند و کارمند جدید مرتبا نیاز به همراهی داشته باشد این مشکل احتمالا قابل حل نیست. با فرد صحبت کنید. در اکثر موارد می‌توانید این مشکلات را با گفتوگو حل کنید. در غیر این صورت بهتر است هر چه سریع‌تر همکاری را قطع کنید.

۷. تلاش نکردن برای کنار آمدن با دیگر اعضای تیم

اگر کارمند جدید هیچ تلاشی برای برقراری ارتباط و کنار آمدن با دیگر اعضای تیم نمی‌کند، به احتمال زیاد فرد مناسبی برای تیم شما نیست. فرهنگ سازمانی و کنار آمدن با دیگر اعضای تیم دو نکته خیلی مهم هستند که باید هنگام استخدام در نظر گرفته شوند.

۸. بازخورد منفی از دیگر اعضای تیم

یکی دیگر از نشانه‌های هشداردهنده که نشان می‌دهد کارمند جدید مناسب شرکت شما نیست دریافت بازخورد منفی از دیگر اعضای تیم که مستقیم با او کار می‌کنند است.

بازخورد منفی به کارمند جدید

۹. مقاومت کردن در برابر تکنولوژی

نیروهایی که در مقابل تکنولوژی می‌ایستند احتمالا گزینه‌ی مناسبی برای کسب‌وکارهای امروزی نیستند.

۱۰. اعتقاد نداشتن به نیاز به یادگیری مداوم

اگر کارمند جدید اعتقادی به اهمیت یادگیری و توسعه فردی خود نداشته باشد نمی‌تواند با فرآیندها و استراتژی‌های جدید خود را تطابق دهد.

۱۱. به فرآیند onboarding پاسخ خوبی ندادن

یکی دیگر از نشانه‌های جدی این است که کارمند جدید به فرآیند onboarding به خوبی پاسخ ندهد. هر کارمند باید آموزش‌های استانداردی را برای هر موقعیت شغلی دریافت کند. اگر فرد این آموزش‌ها را به درستی فرا نگیرد لازم است مدیر به صورت رو در رو با وی در ارتباط باشد و مشکل را حل کند.

۱۲. دنبال نکردن دستورالعمل‌ها

دنبال نکردن دستورالعمل‌های شرکت توسط کارمند جدید می‌تواند یک نشانه از عدم تطابق فرد با شرکت شما باشد

۱۳. نداشتن توانایی و علاقه

توانایی و علاقه بسیار مهم هستند. آیا کارمند جدید کاملا می‌داند از او چه انتظاری داریم؟ می‌تواند این انتظار را برآورده کند؟ آیا انجام درست و دقیق کار محول شده برای او اهمیت دارد؟ باید صادقانه به این سوالات جواب داد.

سیستم حضور و غیاب آنلاین تایمیت

۱۴. اشتباهات مکرر

اگر کارمند جدید شما مرتب اشتباه می‌کند و تمایلی به پرسیدن سوال ندارد احتمالا نتیجه مناسبی از او دریافت نخواهید کرد. بعضی‌ها معتقدند که سوال پرسیدن نشانه ضعف و خجالت است بنابراین سوال نمی‌پرسند و مرتب اشتباه می‌کنند.

۱۵. مسلط نشدن به کار بعد از ۹۰ روز

اگر بعد از گذشت ۹۰ روز همچنان کارمند جدید به کار جدید خود مسلط نشده و با ریتم انجام کارها همراه نشده احتمالا هیچ‌وقت نخواهد شد.