حضور و غیاب آنلاین رایگان چیست؟

سیستم حضور وغیاب آنلاین رایگان و کنترل عملکرد پرسنل

سیستم حضور و غیاب آنلاین رایگان یا بهتر است بگوییم سیستم حضور و غیاب آنلاین همیشه رایگان، سامانه‌ای است که شرکت‌ها و کسب و کارهای گوناگون، با استفاده از آن  به صورت رایگان و همیشگی، در زمان بندی و بهره وری و کارایی نیروهای انسانی خود امکان کنترل و مدیریت پیدا می‌کنند. در رابطه با ساختار این سیستم باید گفت دارای فرآیند متناسب با نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها است. در واقع هر مجموعه و شرکتی تقاضای خود را مطرح می‌کنند و این سیستم، خروجی متناسب با آن تقاضا و فاکتورهای مدنظر ارائه می‌نماید. امروزه در امور مختلف اداری، از نرم افزارها و سیستم‌های کامپیوتری استفاده بسیاری می‌شود. یکی ازکارآمدترین این سیستم‌ها، سیستم حضور و غیاب آنلاین رایگان است.

سیستم حضور و غیاب آنلاین رایگان و کنترل عملکرد پرسنل
سیستم حضور و غیاب آنلاین رایگان و کنترل عملکرد پرسنل

مزایا و فواید استفاده از سیستم حضور و غیاب آنلاین

از مزایای استفاده از  سیستم حضور و غیاب آنلاین، می‌توان از اطمینان خاطر پرسنل نسبت به ثبت ورود و خروج و همینطور مرخصی خود نام برد. در واقع این سیستم به کارمندان این اطمینان را می‌دهد که در این زمینه حقی از آنها از بین نمی‌رود. از طرفی نیز این سیستم برای مدیران این امکان را فراهم می‌نماید که به صورت رایگان و همیشگی بر روی کارمندان نظارت بیشتری داشته باشد و کم کاری از جانب آنها صورت نگیرد.

مزایای دیگر این سیستم این است که امکان تعریف شیفت کاری و ویرایش آن را فراهم می‌آورد. همینطور این  امکان را به وجود می‌آورد که مرخصی‌ها و ماموریت‌های روزانه قابل تعریف شوند. در سیستم حضور و غیاب آنلاین همیشه رایگان، برای مدیریت مجموعه و سازمان امکان گرفتن انواع گزارش فراهم می‌شود.

فایده دیگر ، این است که محاسبه کردن کارکرد کارمندان و پرسنل و دستمزد و حقوق آنها آسان‌تر می‌گردد. این نرم افزار‌ها، با نرم افزار‌های تحت ویندوز دارای سازگاری کامل هستند و از نظر تعداد پرسنل محدودیتی ندارند. در دو سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، پرسنل در هنگام برخورد اثر انگشت خود بر سیستم کنترل کننده تردد، دچار نگرانی هستند. اما به کمک سیستم حضور و غیاب آنلاین تایمیت، که خدماتی همیشه رایگان در این زمینه دارد، این نگرانی به طور کامل برطرف شده است. حسن دیگر سیستم آنلاین در زمان کرونا، این است که پرسنل دورکار برای ثبت کردن درخواست مرخصی خود، به صورت آنلاین اقدام کرده و نیازی به مراجعه حضوری به شرکت ندارند. برای اطلاعات بیشتر درباره دورکاری در شرایط کرونا به این مطلب مراجعه کنید.

مزایا و فواید استفاده از سیستم حضور و غیاب آنلاین رایگان
مزایا و فواید استفاده از سیستم حضور و غیاب آنلاین رایگان

مقایسه حضور و غیاب آنلاین با سایر روش‌های قدیمی

قبل از اینکه به مقایسه سیستم آنلاین حضور و غیاب رایگان دائمی، با روش‌های قدیمی‌تر بپردازیم، اشاره مختصری به برخی روش‌های قدیمی می‌کنیم. یکی از این روش‌ها استفاده کردن از دستگاه‌های اثرانگشتی است که یکی از ایرادات این روش این است که برای افرادی که به دلیل شغل خاص خود دارای اثر انگشت مخدوش هستند، مناسب نیست. نوع دیگر این سیستم‌ها، دستگاهی است که عملکرد آن مبتنی بر تشخیص چهره فرد است. این دستگاه نسبت به دستگاه اثر انگشتی، مزایای بیشتری دارد. یکی از ایرادات وارد بر این دستگاه، این است که اگر به هر علتی، دوربین دستگاه درست عمل نکند و دچار اختلال شود این مسئله وجود دارد که ممکن است برای دوربین، تشخیص چهره فرد امکان پذیر نباشد. همینطور ممکن است در شرایط متفاوت از نظر وجود نور، در تشخیص چهره فرد، مشکل به وجود آید.

کنترل ساده‌تر و هوشمندانه‌تر کارکنان

تفاوت‌های اساسی حضور و غیاب آنلاین و سایر روش‌ها

  • در سیستم‌های قدیمی، کنترل کردن حضور و غیاب کارکنان، بسیار کند پیش می‌رود و زمان زیادی در این مورد صرف می‌شود. اما با استفاده از سیستم حضور و غیاب آنلاین رایگان، این مساله با سرعت بالایی صورت می‌گیرد.
  • در سیستم‌های قدیمی، با توجه به اینکه، کنترل ورود و خروج کارکنان کندتر انجام می‌شود، در نتیجه این اطلاعات به واحد مالی جهت محاسبه حقوق و دستمزد، دیرتر می‌رسد و واریزی پرسنل با تاخیر صورت می‌گیرد، در پی این تاخیر واریزی، پرسنل و مدیران مجموعه احساس نارضایتی دارند.
  • در سیستم های آنلاین، اطلاعات مربوط به حضور وغیاب، امنیت بالاتری نسبت به روش‌های قدیمی در ثبت و همینطور نگهداری اطلاعات دارند.
  • با استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب آنلاین رایگان دائمی، مدیران این امکان را دارند که به طور آنی و لحظه‌ای، از وضعیت حضور وغیاب خود مطلع شوند. ولی در روش‌های قدیمی، به علت اینکه محاسبه این وضعیت به طور کاغذی انجام می‌شود، امکان اطلاع لحظه‌ای وضعیت، برای مدیران وجود ندارد.
  • در روش‌های قدیمی، امکان اشتباه محاسباتی و فردی در عملکرد کارکنان، وجود دارد. ولی در سیستم‌های آنلاین، این اتفاق نمی‌افتد.
  • در سیستم‌های آنلاین، این امکان برای مدیران وجود دارد که به صورت آنلاین و همیشه رایگان، موقعیت مکانی پرسنل سیار خود را ردیابی کنند. در حالی که در روش‌های قدیمی این امکان فراهم نیست.
مقایسه حضور و غیاب آنلاین رایگان  با سایر روش‌های قدیمی
مقایسه حضور و غیاب آنلاین رایگان  با سایر روش‌های قدیمی

سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف، می‌توانند به کمک دستگاه حضور و غیاب آنلاین رایگان دائمی، بدون نیاز به دستگاه، بر عملکرد پرسنل خود نظارت داشته و بهره وری مجموعه خود را افزایش دهند.