تایمیت؛ سیستم‌ حضور و غیاب آنلاین رایگان

امروزه پیشرفت تکنولوژی علاوه بر این‌که کلیه فرآیندها و سیستم‎های قدیمی در هر حوزه‌ای را تحت تأثیر قرار داده، باعث شده تا بسیاری از فعالیت‌ها تنها در قاب کوچک تلفن هوشمند به‌راحتی انجام شود. از پرداخت‌ انواع قبض‌های خدماتی گرفته تا برگزاری جلسات آنلاین همگی وابسته به اینترنت و تلفن همراه است. یکی از این تحولات تغییر در سیستم‌های حضور و غیاب آنلاین است که باعث می‌شود به‌راحتی و بدون خطا گزارش عملکرد و فعالیت‌ کارمندان در سازمان یا شرکت‌، گاهی حتی رایگان، ثبت شود. در واقع با انتخاب یک سامانه حضور و غیاب آنلاین دیگر باید با پروسه کارت زدن، انگشت‌گذاری و… کلیه روش‌های قدیمی خداحافظی و تنها با نصب یک اپلیکیشن ساعات رفت‌وآمد، مرخصی‌ها، ماموریت‎‌ها و دیگر موارد مهم کارمندان را بررسی کنید.

سیستم حضور و غیاب آنلاین تایمیت

سیستم‌های حضور و غیاب آنلاین در سال‌های اخیر همواره با رشد فناوری تغییرات چشمگیری داشته است. امروزه سیستم‌های مدرنی تولید شده‌اند که توانسته‌اند گزارش رفت‌وآمد پرسنل را به‌طور دقیق ارائه دهند.

در میان انواع دستگاه‌ها و سیستم‌های مختلف، سامانه حضور و غیاب آنلاین «تایمیت» توانسته به‌خوبی پاسخگوی نیازهای کاربرانش باشد و ویژگی‌های متعددی را به‌ منظور سهولت استفاده و همچنین کارآیی دقیق‌تر نسبت به دیگر سیستم‌ها ارائه دهد.

سامانه حضور و غیاب آنلاین تایمیت با بهره‌گیری از تکنولوژی رایانش ابری و مبتنی بر وب و اپلیکیشن است که کلیه رفت‌وآمد کارمندان از قبیل ورود و خروج، مرخصی، تاخیر، محاسبه کارکرد و… را بر اساس داده‌ها بررسی و به‌طوردقیق آن را به کارفرما گزارش می‌دهد.

در واقع برای این‌ که در سِمت مدیرعامل یک شرکت یا سازمان بتوانید تردد کارمندان را براساس ساعت کاری در این سیتسم تعریف کنید، بدون نیاز به نصب هیچ نرم‌افزاری، از طریق انواع مرورگرها (کروم، اوپرا، Firefox و…) وارد سامانه‌ی تحت وب تایمیت شوید و مراحل ثبت‌نام را تنها با درج شماره موبایل انجام دهید. بعد از انجام مراحل ثبت‌نام کافی است که فقط لوکیشین سازمان یا شرکت را مشخص و سپس ساعت شیفت‌کاری را تعریف کنید. در مرحله‌ی بعد نیاز است که کلیه کارمندان اپلیکیشن تایمیت را با توجه به نوع سیستم‌عامل تلفن همراه‌شان (اندروید یا اپل) از گوگل پلی یا اپ استور نصب کنند. بعد از نصب اپلیکیشن تایمیت، کلیه موارد مهمی که در برنامه مشخص کردید از قبیل درخواست مرخصی، محاسبه اضافه‌کاری، ساعات تردد، گزارش عملکرد و… ثبت و برای مدیرعامل و کارمندان قابل مشاهده است.

سیستم حضور و غیاب آنلاین رایگان تایمیت

مزایای سیستم حضور و غیاب تایمیت

با داشتن سیستم حضور و غیاب تایمیت دیگر خبری از دستگاه‌های سخت‌افزاری جاگیر برای کارت زدن، پروسه سخت انگشت گذاشتن و خدمات نگه‌داری از سیستم‌های فیزیکی نخواهد بود. با بهره‎‌مندی از این سیستم در هر کجا و هر زمانی می‌توانید از وضعیت تردد و حضور غیاب کارکنان‌تان مطلع شوید و به‌راحتی به کلیه مراحل کسب‌وکارتان نظم دهید.

همچنین به‌دلیل این‌که سیستم تایمیت مبتنی بر فضای ابری (تکنولوزی رایانش ابری) طراحی شده است، در مقایسه با سیستم‌های قدیمی حضور و غیاب هزینه‌ی بسیار کمتری دارد. اگر چه نباید بزرگ‌ترین ویژگی سامانه تایمیت را فراموش کنید. این سیستم برای شرکت‌هایی‌که تا 4 نفر پرسنل دارد همیشه خدمات رایگان ارائه می‌دهد. از دیگر مزایایی استفاده از سامانه حضور غیاب آنلاین تایمیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– امنیت بالا، پشتیبانی قوی و به‌روزرسانی خودکار و رایگان

– دارای محیط کاربری دقیق، حرفه‌ای و آسان

– مجهز به تقویم شمسی و میلادی

– ثبت خودکار ورود و خروج کارمندان

– قابل نصب در سیستم عامل‌های اندروید و iOS

– مجهز بودن به سیستم هوشمند برای مصرف بهینه در شارژ باتری و مدیریت میزان مصرف اینترنت

– بدون محدودیت در اضافه کردن تعداد پرسنل

– امکان مشاهده آنلاین موقعیت مکانی کارمندان سیار در سطح شهر و کشور

– برخورداری از امنیت بسیار بالا در نگه‌داری اطلاعات بدون ایجاد هرگونه تقلب

– امکان محاسبه فعالیت و عملکرد برای کارکنان دورکار

قیمت سامانه حضور و غیاب آنلاین تایمیت

همان‌طور که اشاره کردیم قیمت سیستم حضور و غیاب آنلاین تایمیت برای کلیه مشاغل که دارای حداکثر 4 کارمند هستند رایگان است. اما اگر بیش از 4 کارمند دارید برای اطلاع از قیمت دقیق باید تعداد کارمندان شرکت یا سازمان‌تان را مشخص کنید. توجه داشته باشید که قیمت‌های سالانه این سرویس با 20 درصد تخفیف عرضه می‌شود. کلیه مشتریان این مجموعه از خدمات و پشتیبانی 24 ساعته نیز برخوردار هستند.