۵ روش قدردانی از همکاران و کارمندان

در کتاب ۵ زبان قدردانی در محل کار نوشته Gary Chapman  و Paul White، نویسندگان ۵ روش برای قدردانی از همکاران پیشنهاد می‌کنند:

۱. قدردانی از همکاران با کلمات

قدردانی کردن از یکی از همکاران در مقابل دیگر همکاران به خاطر به سرانجام رسوندن کاری که به او واگذار کرده بودیم. استفاده از جمالاتی مثل «هفته پیش کارت برای تهیه مستندات خیلی خوب بود، توی تیم به آدم‌های بیشتری مثل تو نیاز داریم.»

قدردانی از همکاران

۲. زمان با کیفیت

یعنی توجه ویژه به فرد داشتن. در واقع یعنی وقت گذروندن با فرد مورد نظر به صورت شخصی. مشخصه که حضور فیزیکی خالی کفایت نمی‌کنه. جمع شدن اعضای تیم توی یک کافه یا رستوران برای چند ساعت برای جشن گرفتن موفقیت یک پروژه می‌تونه مثال خوبی برای این مورد باشه.

۳. قدردانی با خدمت‌ کردن به فرد

وقتی کاری رو به صورت داوطلبانه برای فرد مورد نظر انجام بدید. کارهایی مثل ریختن چای، گرم‌کردن غذا و یا تمیز کردن میز ناهار برای فرد مورد نظر.

۴. هدیه دادن

دادن هدایایی به جز پاداش و افزایش حقوق. هر چیزی که نشون بده در مورد خریدش برای فرد مورد نظر فکر شده و خارج از روتین‌های اداری معمول انجام می‌شه. برای خرید این هدایا لازمه وقت و انرژی خاصی گذاشته بشه تا علایق فرد مورد نظر سنجیده بشه و هدیه‌ای مناسب برای او تهیه بشه. هدایایی مثل بلیط سینما برای فرد و خانواده یا بلیط مسابقات ورزشی و یا بن‌های تخفیف برای رستوران‌های معروف و بسیاری هدایای خلاقانه‌ی دیگر.

سیستم حضور و غیاب آنلاین تایمیت

۵. تماس فیزیکی

ارتباط ساده بین ۲ نفر که نشان‌دهنده قدردانی فرد مقابل باشه. این روش البته زیاد در محیط‌های کاری معمول نیست اما در بعضی موارد بسیار اثرگذار بوده‌اند. تماس‌هایی مثل دست‌دادن محکم، آرام ضربه‌زدن به شانه‌ی فرد و یا حتی «های فایو!!!»

طبق تحقیقاتی که SurvayMonkey در امریکا انجام داده قدردانی با کلمات، دادن هدیه و خدمت‌کردن به فرد در میان ۱۵۰۰ نفری که در این تحقیق شرکت کرده‌اند بالاترین درصد رو داشتن. توی این تحقیق از شرکت‌کنندگان پرسیده شده بود که اولین ترجیحشون کدوم یکی از این ۵ روش است. تنها ۷٪ درصد از افراد ترجیحشون سپری کردن زمان با مدیر یا همکارشون بوده!

تماس فیزیکی اگر چه انتخاب اول درصد بسیار کمی از افراد بوده اما در مواقع بسیاری که درست تمرین شده بوده و درست اجرا شده بسیار اثرگذار بوده!