۵ راه برای همراهی کردن با کارمندان روزه‌دار

هر سال با شروع ماه مبارک رمضان بحث‌هایی درباره نحوه برخورد با کارمندان روزه‌دار و کسانی که احیانا روزه نمی‌گیرن به وجود میاد. برخی از کارمندان ممکنه با توجه به طولانی بودن زمان روزه‌داری بهره‌وری کمتری داشته باشن.

اما چطور باید با کارمندان روزه‌دار برخورد کنیم که هم بهره‌وری بیشتری داشته باشند و هم بتونن به راحتی به فرایض دینی خودشون بپردازند؟

سایت HRD که به مسائل حوزه منابع انسانی در جهان می‌پردازه اخیرا با تعدادی از صاحبان کسب و کار در امریکا مصاحبه‌هایی رو انجام داده و در نتیجه بررسی این مصاحبه‌ها، ۵ راه برای حمایت از کارمندان روزه‌دار ارائه داده که این ۵ مورد رو می‌تونید در ادامه مطالعه کنید.

۱. سیاست‌های مشخصی برای امور مذهبی داشته باشید

رایان رید-باوم، موسس و مدیر عامل TruLog، تولیدکننده نماهای چوبی-فلزی در لاولند، می‌گه: «سازمان‌ها باید سیاست‌های مشخصی برای انجام امور دینی در ساعات کاری داشته باشند.» البته در کشور ما معمولا ساعت‌های مخصوص ناهار و نماز و انجام امور دینی وجود دارند اما در ماه مبارک رمضان چون روزه‌داران ساعت ناهار ندارند باید بتونن از این زمان برای انجام عبادت و یا استراحت استفاده کنن.

۲. با کارمندان خودتون ارتباط برقرار کنید

سزارائه گالوان، دستیار DEI در ثبت ملی فوریت های پزشکی در کلمبوس، می‌گه: «به این فکر نکنید که چه کسی روزه می‌گیره چه کسی نمی‌گیره. کارمندان را تشویق کنید تا هر سوال یا درخواستی دارن به HR یا سرپرست خود مراجعه کنن. به کل کارکنان سازمان درباره ماه رمضان و اعمال آن آموزش بدید و کارکنان را تشویق کنید که به دیگرانی که ممکنه روزه بگیرند احترام بگذارن.» البته در کشور ما این آموزش‌ها معمولا وجود داره و کمابیش همه به اعمالی که روزه‌داران در این ماه انجام می‌دن آشنا هستن اما باز هم اگر کسانی هستند که نیاز به آموزش دارند ارتباط برقرار کردن بهترین راه هست.

۵ راه برای همراهی کردن با کارمندان روزه‌دار

۳. درخواست‌های مرخصی رو بپذیرید

در این ماه احتمال داره میزان درخواست‌های مرخصی کارمندان روزه‌دار بیشتر بشه. ضمن در نظر گرفتن شرایط اعطای مرخصی به کارمندان، سیاست‌های سازمانتون و رعایت انصاف برای همه کارمندان، با روزه‌داران همراهی کنید.

۴. ساعت‌های کاری منعطف داشته باشید

برای کارمندانتون ساعت کاری منعطف تعریف کنید که مطمئن باشن می‌تونن به همه امور مذهبی‌شون برسن. اگر امکانش وجود داره برای کارمندانی که کار شدید فیزیکی دارن وظایف سبکتری رو در نظر بگیرید. از برگزاری برنامه‌هایی مثل ناهارکاری، صبحانه‌کاری و یا دورهمی‌های کارمندان چشم‌پوشی کنید که کارمندان روزه‌دارتون از این برنامه‌ها حذف نشن.

۵. مدیران و سرپرست‌های سازمان رو به صبور بودن و همدلی تشویق کنید

رید باوم می‌گه: «مدیران باید با کارمندان مسلمانی که در ماه رمضان روزه می‌گیرند همدل باشند و به آنها در مدیریت حجم کاری خود کمک کنند. ممکن است سطح بهره‌وری کارکنان روزه‌دار تحت تأثیر قرار گیرد، به‌ویژه در پایان روز کاری، بنابراین مدیران باید مدارا کنند و این موضوع را درک کنند. آنها مطلقاً نباید کارکنانی را که بهره‌وری آنها به دلیل روزه‌داری کاهش می‌یابد، مجازات کنند.»

هر چند که این موارد در کشوری غیر مسلمان نوشته شدند اما این روزها می‌تونه برای کسب و کار‌های ایرانی هم آموزنده باشه

نظر شما چیه؟ به نظر شما چه راه‌های دیگه‌ای برای همراهی و افزایش بهره‌وری در کارمندان و کارکنان در ماه رمضان وجود داره؟